Logo Loading

Anahtar kelimenizi girin

ALMANCA

EĞİTİMİ

ALMANCA

ALMANCA

Öncelikle Almanya Avrupa birliğinde yer alan bir ülkedir ve 95 Milyondan fazla kişi Almanca dilini anadili olarak kullanmaktadır. Almanca dilini öğrenmek demek, başarılı bir kariyerin kapısını aralamak ve farklı ülkelerde gezerken sizi muhakkak anlayacak birilerinin olması demektir. Almanca eğitimi ile bu yolda bir adım atarak siz de kendine uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz.

EĞİTİMİN AMACI

HEDEF NEDİR?

Almanya ekonomik bir güçtür. Almanca sadece akademisyenler için ilginç bir seçenek değil, aynı zamanda iş dünyasında çalışanlar içinde bir seçenektir.  Almanya, Avrupa Birliği içinde ve dünyanın dördüncü büyük en büyük ekonomisidir. Çok sayıda uluslararası şirkete ve yeni teknolojilerin ön saflarına ev sahipliği yapmaktadır.

Almanya iş dünyasında Türkiye’nin en büyük ticaret partneridir. Ülkemizde bir çok Alman menşeili şirket olmakla birlikte, 1960’lı yıllardan bu yana Almanya’da yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Alman ekonomisi dünyanın 4. Büyük ekonomisidir.

Biz de bu nedenlerden dolayı siz öğrencilerimize Almanca konuşma, Almanca telaffuz, Almanca yazma, Almanca dilbilgisi kuralları ve kalıpları, Almanca kelimeler, Almanca diyalog ve iletişim becerilerini öğretmeyi amaçlamaktayız.

ÇALIŞMA ALANLARI

KİMLER KATILABİLİR

 • Uluslararası ticaret
 • Turizm 
 • Sosyal Servisler
 • Uluslararası Organizasyonlar
 • Gazetecilik ve Film
 • Bankacılık Ve Sigortacılık gibi alanlarda çalışabilirsizin.
 • Çevirmenlik yapabilirsiniz.
 • Mesleki hayatında Almanca diline ihtiyaç duyanlar,
 • Lisans ya da Lisanüstü eğitimini Almanya ya da Almanca konuşulan bir ülkede yapanlar ya da yapacak olanlar,
 • Özellikle Mühendislik ve Sağlık sektöründe çalışanlar,
 • Almanya’ya çalışmak amacıyla giden ya da gidecek olanlar,
 • Almanya’ya Aile birleşim sınavını geçip evlilik nedeniyle gidecek olanlar,
 • Almanca konuşulan bir ilkeye turist olarak gidecek olanlar,
 • Yabancı dil öğrenmek isteyenler.

ÖN GEREKLİLİKLER

Herhangi bir ön gereklilik bulunmamaktadır. 

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Almanca A1 seviyesi Almanca dil eğitimini hiç almamış yada çok az Almanca bilgisi bulunan Öğrencilere uygulanir. Kur Sonunda: Öğrencilerin gramer bilgisi gelişir, hafif seviyede dili konuşabilir ve yazabilir. Örneğin: Selamlaşma – vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, Kabul yada reddedebilme olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme…

Almanca A2 seviyesinde öğrenciler; Başlangıç dil eğitimini almış belli oranda yabancı dil konuşabilen gramer bilgisine sahip olurlar. Kur Sonunda: Öğrenciler günlük hayatta yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.
Örneğin: Zevklerinden bahsedebilme, geçmişteki bir olayı yazabilme, sanat hakkindaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam yada, bir değer yargısını ifade edebilme, geçmişteki bir olayı anlatabilme ve anlayabilme gibi…

Almanca B1 seviyesinde; Temel düzeyin üzerinde Almanca’yı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler İçindir. Kur Sonunda: Öğrenciler bir cok farklı konu uzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler. Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir ??projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyid edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme gibi.

Almanca B2 seviyesinde; Orta düzeyde Almanca’yı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler İçindir. Kur Sonunda: öğrenciler bir cok farklı konu uzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal Kitapları okuyup anlayabilirler. Örneğin: Önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kisileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, personel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, dogrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme …

Almanca C1 seviyesinde daha çok metin inceleme,deyimler ve edebi anlamda çalışmaları içerir. Bu seviyenin sonunda kelime hacmi 4000 veya üstüne çıkar. Artık adaylar her türlü konuşmalarda takılmadan başarılı olabilirler.Roman okuyabilirler, denemeler yazabilirler.Kısacası Almanca bilgileri ile iş hayatında söz sahibi olurlar. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve belirgin bir şekilde sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz.

Almanca C2 seviyesinde, bu düzeyden mezun olan kursiyerler hem konuşma hem de yazma da çok etkin duruma gelirler. Artık Almanca ile ilgili sorunları kalmaz ve istedikleri alanda Almanca ile rahatça meydana çıkabilirler. Duyduğu ve okuduğu herşeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir,bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir.

1. GRUP BAŞLANGIÇ 16.04.2022
1. GRUP SAATLER 13:00-16:00
1. GRUP GÜNLER CUMARTESİ-PAZAR
1. GRUP SÜRE 3 KUR - 150 SAAT
2. GRUP BAŞLANGIÇ 25.04.2022
2. GRUP SAATLER 16:00-19:00
2. GRUP GÜNLER PAZARTESİ-ÇARŞAMBA
2. GRUP SÜRE 3 KUR - 150 SAAT
3. GRUP BAŞLANGIÇ 17.05.2022
3. GRUP SAATLER 19:00-21:00
3. GRUP GÜNLER SALI-PERŞEMBE
3. GRUP SÜRE 3 KUR - 150 SAAT

Eğitimimizi Paylaşın